Проект Новый Век
Имбирь
Новый Век

Катерина КриконюК

krekonyk
Дипломированный преподаватель йоги, востоковед, кандидат филологических наук.
Занимаюсь йогой более пятнадцпти лет. Последние шесть лет всецело посвятила себя преподаванию йоги Айенгара.
Як інструктора йоги мене, буває, питають, чому я пристала на цей шлях. Безперечно, у кожного, хто обрав для себе йогу як орієнтир у житті, − своя особлива історія, однак є один момент, спільний для усіх, − коли на певному етапі практики починаєш глибоко усвідомлювати її нескінченний потенціал. Такий момент – як одкровення, як доленосна відмітка, що розділяє життя на «до» і «після»: у відрізку «до» були безконечні пошуки, сумніви, непевність, страх, крайнощі та емоційна неврівноваженість, а період «після» знаменувало тверде переконання у правильності обраної дороги, відчуття стабільності, спокою й захищеності. Не те щоб проблем поменшало після проходу цієї, образно кажучи, точки бурфікації, − ні, може, їх навіть з’явилося ще й більше, бо з настанням зрілого віку обов’язки лише нагромаджуються, − а так, ніби ти віднайшла вісь у житті, довкола якої завертівся увесь коловорот подій, не здатний ні за яких обставин вибити тебе з колії.

З йогою я познайомилася тривіально, мабуть, як і більшість інших адептів, котрі десь колись від когось чули або читали, що йога допомагає відновити здоров’я. Тоді мені ледве виповнилося двадцять два роки, і після народження двох дітей почувалася фізично виснаженою. У руках виникали періодичні болі, і мені став знайомий стан, коли втома буквально «лягає» на плечі. Неподалік від місця, де ми жили в Тегерані, знаходився Інститут йоги за методикою БКС Айєнгара, і щоразу, проїжджаючи повз нього, мені спадала думка зайти туди і записатися на заняття. Коли я нарешті розпочала там практику, одразу ж переконалася у цілющій силі йоги: після виконання циклу асан у мене з’являлося відчуття легкості. Повертаючись додому, я прямо-таки «летіла» над землею, так ніби у мене за спиною виростали крила… За якийсь місяць болі в руках непомітно пройшли, а йога посіла важливе місце у моєму житті. Можливо, читач здивується, дізнавшись, що йога є надзвичайно популярною в Ірані. Інституту йоги, де я опановувала ази цієї древньої дисципліни, − понад тридцять років, і сьогодні його випускники діляться своїми знаннями в різних куточках світу. Мені пощастило бути ученицею зачинателів іранської йоги – Маг’яр Раз та Ваджіге Гакікі.

Йога має безліч різних визначень: від містико-езотеричних до анатомо-фізіологічних. Однак серед них усіх мені найближче розуміння йоги як щоденне віднайдення внутрішньої гармонії. Це кропітка робота над інтеграцією трьох іпостасей людського єства: тіла, душі і розуму, аби, узрівши усміх Всевишнього через віконце практики, повноцінно радіти життю і дарувати щастя іншим.

Расписание занятий с Катериной Криконюк